Fietskoffer kopen of huren? Huur er eerst een.

Een goede fietskoffer kost nieuw €600 tot €800. Huren kost €95 per week, alles inbegrepen. Of kopen voor jou de moeite is, hangt af van één vraag: hoe vaak vlieg je met je fiets?

De rekensom

Een Scicon AeroComfort 3.0 kost nieuw ongeveer €600, een EVOC Road Bike Bag Pro ongeveer €800. Zet dat naast €95 per reis van een week, met verzending heen en terug inbegrepen.

Totale kost naKopenHuren bij ons
1 reis€600 tot €800€95
2 reizen€600 tot €800€190
4 reizen€600 tot €800€380
6 reizen€600 tot €800€570
OmslagpuntNa zes tot acht reizen heb je een gekochte koffer terugverdiend. Vlieg je één keer per jaar, dan duurt dat dus zes tot acht jaar.
BergruimteBijna een kubieke meter, het hele jaar doorGeen bergruimte nodig
OnderhoudWieltjes, ritsen en beschermstukken zijn voor jouWij houden de koffers in orde
ModelHet model dat je ooit koosTelkens een goed onderhouden koffer, Scicon of EVOC naar keuze
BorgNiet van toepassingGeen borg

Prijzen kopen: indicatieve nieuwprijzen in de Benelux, september 2026. Prijs huren: €95 voor 7 dagen, all-in met verzending en retour.

Wanneer kopen slim is
  • Je vliegt drie keer per jaar of meer met je fiets, en dat blijft zo.
  • Je hebt de bergruimte, en je bent niet vies van wat onderhoud.
  • Je gebruikt de koffer ook voor de auto of de trein.
Wanneer huren slim is
  • Je vliegt één of twee keer per jaar: een trainingskamp, een wedstrijd, een fietsvakantie.
  • Je wil geen koffer die de rest van het jaar stof vangt.
  • Je wil eerst voelen welk model bij je past voor je €600 of meer uitgeeft.

Eerst proberen, dan beslissen

Twijfel je tussen een Scicon AeroComfort en een EVOC Road Bike Bag Pro? Huur er een voor je volgende reis. Je pakt je eigen fiets in, ervaart hoe de koffer rolt op de luchthaven en ziet of hij in je auto past. Daarna weet je precies welk model bij je past, of dat huren voor jou gewoon de beste oplossing blijft.

Wat je bij ons krijgt: een premium koffer, thuisgeleverd, na je reis gewoon terugsturen met het retourlabel. Geen borg, geen bergruimte nodig, geen koffer die de rest van het jaar in de weg staat.

Veelgestelde vragen

Voor een racefiets of gravelbike past de Scicon AeroComfort: de fiets blijft grotendeels gemonteerd, alleen de wielen gaan eraf. De EVOC Road Bike Bag Pro is de keuze voor racefiets, tijdritfiets en triatlonfiets, met een vaste bodem en stevige zijwanden. Twijfel je, huur dan een keer en je weet het.
Nee, wij verhuren alleen. Maar na een huurperiode weet je precies welk model bij jou en je fiets past, en dat is de beste basis om daarna zelf te kopen, als je vaak genoeg vliegt.
Je kan bij je reservering een TSA-cijferslot bijbestellen. Daarmee kan de douane de koffer openen zonder het slot te forceren.
De koffer wordt thuisgeleverd, 1 à 2 dagen vóór de start van je huurperiode. Na je reis geef je hem af in een afhaalpunt met het retourlabel dat je van ons krijgt. Verzending heen en terug zit in de prijs. Reserveer minstens 7 dagen vóór de start.
Ga je binnenkort vliegen? Bekijk ook wat je fiets kost bij je luchtvaartmaatschappij op onze pagina vliegen met je fiets, of reserveer meteen een koffer (€95 voor 7 dagen, all-in met verzending).